Tabletki na stres i nerwy bez recepty

Stres stał się na tyle wszechobecny w naszym życiu, że coraz częściej albo traktujemy go obojętnie (przechodząc nad nim do porządku dziennego, co może bardzo niekorzystnie odbić się na zdrowiu), albo demonizujemy jego znaczenie traktując go jednocześnie jako swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa wszelkie niepowodzenia zrzucając na karb stresu nawet nie próbujemy go wyeliminować, co więcej część osób de facto specjalnie go podkręca zupełnie nie potrafiąc sobie z nim radzić i nie umiejąc dostrzec wszystkich zagrożeń powodowanych przez stan permanentnego zestresowania.
Szkodliwego wpływu stresu na ludzkie życie nie można nie zauważyć, to wpływ bardzo destrukcyjny co odbija się nie tylko na osobie będącej pod bezpośrednim wpływem stresu, ale i na całym jej otoczeniu. Pytanie czy potrafimy rozpoznać stres i czy istnieją łatwe sposoby (bo trudne istnieją na pewno) na zapanowanie nad stresem. Spróbujmy sobie na te pytania odpowiedzieć.

Objawy i skutki stresu

Najogólniej rzecz ujmując stres wyniszcza nasz organizm, zaburza przebieg zachodzących w nim procesów (wszystkich) i sprawia, że funkcjonujemy zupełnie inaczej niż dotychczas.
Objawami, jakie powinny nas zaniepokoić są:
– problemy z koncentracją i stany lękowe. To skutki długotrwałego stresu, choć nawet jeśli mamy do czynienia ze stresem krótkotrwałym łatwo zauważyć, że trudniej jest nam zebrać myśli i spójnie, logicznie myśleć,
– niemożność zapanowania nad emocjami, przy czym osoby poddane silnemu stresowi najczęściej ulegają silnie destrukcyjnym emocjom takim jak np. gniew,
– stres często objawia się bólem, przy czym ból nie ma żadnego fizycznego uzasadnienia, jeśli stale coś nam dolega, a lekarze nie są w stanie wskazać choroby leżącej u przyczyn dolegliwości być może winą za nie należałoby obarczyć właśnie stres,
– nietypowe łaknienie tj. skłonność do nadmiernego objadania się lub brak apetytu,
– senność lub problemy z zaśnięciem.
Wszystkie powyższe objawy należy uznać za niepokojące i nie powinno się ich bagatelizować, tym bardziej, że często sami nie do końca uświadamiamy sobie fakt, iż jesteśmy stale poddawani działaniu stresu, gdy zaczyna to sygnalizować organizm sprawa jest już na tyle poważna, że nie ma co czekać z interwencją.

Stres – co może pomóc?

Przede wszystkim należałoby oczywiście wyeliminować z życia te czynniki, które działają na nas stresogennie, albo ograniczyć ich wpływ tj. przestać się nimi aż tak przejmować, ale to oczywiście niełatwe (często wręcz niemożliwe, bo wymagałoby albo totalnej rewolucji w życiu, albo wypracowania w sobie stanu psychicznej niewrażliwości – co wcale nie musi być dla nas korzystne). Doraźnie można jednak sobie pomóc sięgając po tabletki na stres – do tej grupy zaliczyłabym środki, które w jakimś sensie wzmacniają naszą psyche biochemicznie, oraz środki o działaniu typowo uspokajającym (relaksującym). Poniżej propozycje takich preparatów.

Sprawdż koniecznie – muzyka na sen

5-htp na niedobory serotoniny

5-htp wpływa na poziom serotoniny, a współcześnie aż nazbyt często cierpimy na niedobory tego neuroprzekaźnika, bo skąd jeśli nie z jej niedoborów ta plaga depresji, z którą mamy obecnie do czynienia. Serotonina jest o tyle ważna, że oprócz stabilizowania nastroju przyczynia się też do uregulowania tych mechanizmów, które ulegają zaburzeniu w związku ze stresem. Suplementacja 5-htp (5-htp to naturalny suplement diety, a nie typowy farmaceutyczny antydepresant) jest jednym z lepszych i bezpieczniejszych rozwiązań. Rozsądnie stosowane 5htp raczej nikomu nie powinno zaszkodzić (suplementu nie powinny stosować kobiety w ciąży i matki karmiące piersią), a może wyraźnie pomóc w uporaniu się z większością problemów pośrednio lub bezpośrednio związanych ze stresem.

Relora na uspokojenie i poprawę nastroju

Relora jest składnikiem pozyskiwanym z magnolii lekarskiej od wieków wykorzystywanej w medycynie chińskiej między innymi w celu opanowania stresu i uspokojenia skołatanych nerwów. ReloraMAX to suplement bazujący właśnie na tym składniku. Działa ogólnie uspokajająco i relaksująco. Jest przydatny w leczeniu stanów lękowych, podobnie do 5htp jest suplementem bezpiecznym i w pełni naturalnym. Co ciekawe działa bardzo szybko, podczas gdy pozytywny wpływ 5htp na psyche odczuwany jest dopiero po kilku / kilkunastu dniach od rozpoczęcia suplementacji.
Opisane wyżej tabletki na stres można kupić w polskich sklepach internetowych. Polecam je szczególnie osobom, które postanowiły coś zrobić, by tak łatwo nie poddawać się stresowi. Czeka Was dość intensywna praca, te suplementy pomogą Wam doraźnie, a długofalowo znacznie tę pracę ułatwią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

10 × one =