Forsen ułatwia zasypianie?

O preparacie Forsen jest w ostatnim czasie dość głośno. To znaczy bardzo często (znacznie częściej niż w przypadku innych preparatów) spotykam się z reklamami – nie tylko w telewizji, ale również w radio. Postanowiłam więc sprawdzić jego skuteczność, zachęcona faktem, że – jak głosi reklama „ułatwia zasypianie i nie wywołuje efektu otumanienia”. Poniżej co nieco o samym preparacie oraz o efektach moich testów.

Forsen – 10 aktywnych składników w jednej pigułce

Nie jest to żaden lek na receptę, a jedynie suplement diety, który ma pomóc w walce z zaburzeniami snu. Dlatego zawiera w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki – za co został przeze mnie doceniony.

 

Forsen – zgodnie z tym co głosi reklama – jest jedynym takim preparatem, który zawiera aż 10 aktywnych składników. Zanim zapoznałam się dokładnie ze składem, przejrzałam jeszcze etykietę recenzowanego przeze mnie w poprzednim wpisie preparatu (czyt. TUTAJ). Faktycznie – Melatrol Sleep Aid posiada zaledwie 4 aktywne substancje. Pomyślałam więc, że Forsen może okazać się jeszcze skuteczniejszy. Dopiero, gdy zerknęłam na jego skład, okazało się, że tych aktywnych składników jest tak naprawdę 7, no może 8 licząc magnez. Ale w składzie ogólnie jest sporo substancji.

Wśród najważniejszych należy wymienić:

 • ekstrakt z szyszek chmielu – działa uspokajająco, koi układ nerwowy,
 • ekstrakt z owsa zwyczajnego i melisy – zmniejsza uczucie wewnętrznego niepokoju, uniemożliwiającego głęboki sen,
 • L-tryptofan – stymuluje organizm do wytwarzania serotoniny, ułatwiając zasypianie,
 • L-teanina – pomaga osiągnąć stan zrelaksowania i odprężenia, dzięki czemu sen przychodzi znacznie szybciej.

Jest jeszcze magnez, który wpływa korzystnie na układ nerwowy, a więc po części wspomaga zwalczanie zaburzeń snu.

Czy to działa?

Producent zaleca zażywanie 1 tabletki na godzinę przed pójściem spać. Zażywanie suplementu sprawiło, że z zasypianiem nie miałam większych kłopotów. Oczywiście na początku nie szło gładko, ale po kilkunastu dniach już było znacznie lepiej. Można więc uznać, że preparat faktycznie pozwala lepiej spać. Odnoszę jednak wrażenie, że taki stan udawało mi się osiągnąć znacznie szybciej, łykają Melatrol Sleep Aid. Być może wynika to z tego, że wspomniany preparat – przynajmniej moim zdaniem – ma nieco „silniejszy” skład. Jest przecież melatonina, jest 5-HTP oraz inne dodatkowe substancje, działające kojąco na układ nerwowy.

Warto czy nie?

Na pewno atutem preparatu Forsen jest niska cena. I choćby z tego powodu, warto przekonać się o jego skuteczności. Ja nie jestem jednak do końca przekonana, czy suplement da radę, gdy ktoś boryka się z poważnymi zaburzeniami snu. Tym bardziej, że czułam różnicę między preparatem za 20 zł a preparatem za ponad 100 zł. Ale możliwe, że efektywność w tym przypadku uzależniona jest od konkretnego organizmu.

Na łagodne problemy jednak ZDECYDOWANIE POLECAM, bo Forsen świetnie działa na wiele znanych mi osób!

Sprawdź ceny i dostępność FORSENU na CENEO

3 myśli na temat “Forsen ułatwia zasypianie?

 • 13 kwietnia 2013 o 14:19
  Permalink

  Zdecydowanie Forsen ułatwia zasypianie i jest super preparatem. Plecam wszystkim, którzy maja zaburzenia snu.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2013 o 18:38
  Permalink

  Postanowiłam wypróbować Forsen i bardzo jestem zadowolona, podziałał prawie natychmiast po zażyciu. Jest prawdą, że dodatkowo w sposób naturalny starałam wyciszyć się przed snem biorąc 20 min kąpiel…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

eighteen − = 10