Valerin Sen – hit czy kit? Opinie oraz działanie

Po raz kolejny postanowiłam sprawdzić, czy tanie suplementy na sen faktycznie wpływają na poprawę jego jakości. Tym razem padło na Valerin Sen – łagodne ziołowe tabletki, które – zdaniem producenta – mają ułatwiać zasypianie i łagodzić stany napięcia nerwowego. Wybrałam je przede wszystkim z uwagi na niską cenę. A jak jest z ich działaniem?

Jaki skład ma Valerin?

Niewątpliwym atutem preparatu Valerin Sen jest naturalny skład. Specyfik bazuje wyłącznie na roślinnych wyciągach, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Tabletki więc nie uzależniają i nie wykazują żadnych działań niepożądanych (przynajmniej na to wskazuje skład).

Wyciąg z kozłka lekarskiego (100 mg) zawiera ponad 100 różnych substancji, które wydłużają sen dzięki działaniu pentobarbitali.

Wyciąg z melisy (25 mg) wykazuje działanie uspokajające. Dlatego może być pomocny w walce z bezsennością, spowodowaną nadmiernym stresem lub stanami depresyjnymi.

Wyciąg z szyszek chmielu (25 mg) działa uspokajająco, kojąc nerwy. Podobnie jak melisa, ułatwia zasypianie poprzez wyeliminowanie czynnika stresogennego powodującego kłopoty ze snem.

Magnez (30 mg) – to pierwiastek, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Łagodzi stres , ułatwiając zasypianie.

Jak działa Valerin Sen?

Preparat Valerin Sen nie zrobił na moim organizmie większego wrażenia. W zasadzie można było się tego spodziewać, ponieważ oferowane dawki konkretnych składników nie są dostatecznie wysokie. Np. potrzeba co najmniej 300 mg magnezu, żeby nasz organizm dobrze funkcjonował. Co prawda można dostarczyć go wraz z pożywieniem, ale w większości przypadków nadal będzie go za mało. Dlatego dawka 30 mg – przynajmniej z mojego punktu widzenia – jest dużo za mała. Podobnie jest zresztą z melisą. W wielu innych preparatach, ilość wyciągu bywa dwukrotnie większa. Jedynie zawartość kozłka lekarskiego można uznać za wystarczającą.

Szczerze mówiąc nie ma się co spodziewać zaskakujących rezultatów. Preparat przeznaczony jest bowiem przede wszystkim dla tych osób, które cierpią z powodu zaburzeń snu, ale spowodowanych przede wszystkim nadmiernym stresem. Ale czy w takiej sytuacji stosowanie suplementów jest konieczne? Czy nie lepiej sięgnąć po zupełnie naturalne techniki relaksacyjne? W moim przypadku się nie sprawdził, ale to pewnie dlatego, że moje problemy ze snem zwykle nie wynikają ze stresu.

Valerin Sen opinie – co piszą na forach?

Jeśli chodzi o opinie o Valerin Sen to jedno trzeba mu przyznać – suplement na pewno jest popularny, a popularność ta wynika z naprawdę niskiej i przyjaznej ceny. Poza tym on rzeczywiście działa, waleriana, melisa, chmiel jak najbardziej uspokają i każdy, kto nie może zasnąć z powodu nadmiernego pobudzenia, powinien odczuć na sobie to działanie. Opinie na forach potwierdzają to stwierdzenie, choć trudno znaleźć takie, które są naprawdę wartościowe merytorycznie.

Przypuszczam, że większość z nas miała już do czynienia z różnymi ziołowymi tabletkami uspokajającymi i aptecznymi preparatami na sen i na tej podstawie łatwo chyba stwierdzić, że choć działają, to ich działanie jest słabe, by przyniosły poprawę wtedy, gdy np. bezsenność lub poddenerwowanie są naprawdę uciążliwe.

Efekty stosowania Valerinu

Myślę, że warto jeszcze raz podkreślić, iż Valerin to przede wszystkim środek o lekko uspokajającym działaniu. Ponieważ bezsenność ma bardzo wiele przyczyn musisz się liczyć z tym, że efekty jego wpływu na twój organizm nie muszą wcale być satysfakcjonujące. Jeśli twoja bezsenność jest bardziej skutkiem na przykład rozregulowanego rytmu domowego – to valerin raczej ci nie pomoże. Podobnie w sytuacjach, gdy u jej podłoża leżą inne problemy.

Oprócz działania uspokajającego suplement na pewno tonizuje też w pewnym stopniu układ nerwowy (a to dlatego, że zawiera bardzo cenny magnez), jednak i ten wpływ może okazać się zbyt słaby.

Mimo wszystko pamiętaj, że jak każdy suplement tak i ten może mieć skutki uboczne jeśli będziesz stosować go w nadmiarze i niezgodnie z zaleceniami producenta. Toteż koniecznie stosuj się od jego zaleceń podanych na opakowaniu.

Gdzie kupić Valerin Sen?

Jeśli jednak ktoś ma chęć, może przetestować na sobie Valerin Sen. Jest niedrogi, co uważam za największy (i zarazem jedyny atut). Valerin może pomóc przy lekkiej bezsenności będącej sktukiem podniecenia lub lekkiego nadmiaru stresu w ciągu dnia. A gdzie kupić Valerin sen? Prawdopodobnie w każdej aptece. Nawet jeśli apteka nie ma go na stanie, to najprawdopodobniej będzie w stanie szybko ściągnąć go z hurtowni (apteki tak właśnie robią ostatnio).

Valerin można też kupić bez większego problemu w aptekach internetowych. Można tam też łatwo sprawdzić ceny. A są, naprawdę atrakcyjne. Za 20 sztuk tabletek zapłacisz od 9 do 12 zł. Ceny najszybciej sprawdzisz i porównasz w wyszukiwarce CENEO > tu sprawdzisz ceny Valerinu w CENEO właśnie.

Zamienniki dla Valerinu?

W aptekach znajdziesz sporo podobnych suplementów na sen o bardzo zbliżonym, choć może nie identycznym składzie. Możesz też spróbować posłużyć się ziołami, które znajdziesz w tych tabletkach, bo to one przejawiają uspokajające działanie.

Jeśli chodzi o lepsze środki tj. takie, które pomagają przy bardziej uporczywej bezsenności i wtedy, gdy walerin tudzież typowe ziółka uspokajające nie pomagają to zajrzyj do naszego >>> rankingu tabletek na sen bez recepty. Tam znajdziesz najlepsze środki na bezsenność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

13 − five =