Gotu Kola – czy ma związek z bezsennością?

Wiele już pisałam o środkach, które wspomagają zasypianie, a jednocześnie przyczyniają się do ukojenia układu nerwowego. Było już o melisie, GABA, dziurawcu, a nawet szyszkach chmielu. Cały czas, zagłębiając temat kłopotów z zasypianiem i leczenia bezsenności, spotykam wiele ciekawych informacji. Dlatego też dzielę się kolejną z nich. W aptekach i specjalistycznych sklepach można dostać wiele różnych preparatów, które mają pozytywny wpływ na stan układu nerwowego i mózgu. Jednak wśród długiego szeregu różnych produktów z pewnością wyróżnia się Gotu Kola.

 

Gotu Kola, czyli?

Jest to bardzo specyficzny preparat wytworzony z rosnącej w Azji rośliny znanej botanikom, jako wąkrota azjatycka. Z uwagi na ilość pozytywnych oddziaływań w Chinach i Indiach uważa się ją za roślinę przedłużającą życie, oraz odmładzającą dzięki regulowaniu gospodarki wodnej skóry i opóźnianiu efektów starzenia.

Jak to działa?

Preparat Gotu Kola znany jest jednak głównie z powodu swoich dobroczynnych oddziaływań na układ nerwowy i procesy pamięciowe. Zawarte w nim substancje, do których zaliczają się między innymi witaminy A, C, E i K oraz bezcenne flawonoidy poprawiają strukturę i przyczyniają się do lepszego funkcjonowania komórek mózgowych. Dla funkcji mózgowych cenny jest także zawarty w roślinie magnez. Podstawowe działanie preparatów z udziałem tej rośliny to przede wszystkim odżywianie komórek mózgowych, stymulowanie ich do lepszej pracy, wzmacnianie, w wyniku czego nie są podatne na czynniki negatywne. Dzięki takiemu działaniu poprawia się stan pamięci, zdolności koncentracji i przyswajania wiadomości, a także wydajność podczas pracy umysłowej.

Gotu Kola pozytywnie oddziałuje także w obszarach stresu przyczyniając się do minimalizowania odczuć z nim związanych, a zwłaszcza do likwidacji wywołanego przez sytuacje stresowe zmęczenia, także w obszarach mózgu. Dotyczy to sytuacji, kiedy napięcie wzrasta w wyniku silnego i stresującego wysiłku umysłowego, jaki przeżywa się na przykład podczas trudnego egzaminu. Obniżając poziom efektów stresowych preparat przyczynia się zarazem do poprawy ogólnego samopoczucia, zwiększa dobre samopoczucie, poprawia humor i zarazem pozytywnie wpływa na sen. Gotu Kola może też być stosowany przez osoby z problemami krążenia, ponieważ przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi i wzmacnia naczynia krwionośne.

Preparat zalecany jest wszystkim podejmującym intensywny wysiłek umysłowy, pracującym w stresie oraz osobom dojrzałym w celu eliminacji pierwszych oznak starzenia.

Gdzie kupić?

Sporo tego typu preparatów sprzedaje się na aukcjach internetowych. Ja jednak bym nie ryzykowała, bo wiadomo – nie zawsze znane jest pochodzenie takiego specyfiku. Lepsze są sprawdzone sklepy z naturalnymi produktami.

A jak już ktoś z Was przekona się o skuteczności tego specyfiku, niech koniecznie da znać. Jestem bardzo ciekawa rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

9 × one =