Cytryniec chiński na stres – uprawa, cena, opinie, co piszą na forum

Stres jest dziś częścią naszego życia – ogrom pracy, obowiązków i odpowiedzialności, połączony z niepewną przyszłością sprawiają, że jesteśmy niespokojni i nie możemy prawidłowo funkcjonować. Jak zatem poradzić sobie ze stresem? Jednym z naturalnych suplementów diety, które pomagają radzić sobie ze zmęczeniem – zarówno tym psychicznym, jak i fizycznym jest cytryniec chiński. Jak działa i czy jest skuteczny? Na te pytania postanowiłam odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Cytryniec chiński – ogólna charakterystyka, uprawa

Cytryniec chiński jest rośliną, która, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Chin – tam znajdują się jego największe uprawy. Uznawany jest za roślinę ozdobną, robi się z niego również dżemy, konfitury, czy też dodaje do win, ale przede wszystkim szeroko wykorzystywany jest w zielarstwie. Dzieje się tak ze względu na zawartość schizandryny, a także flawonoidów, saponin, cukrów, beta-sisterolie, gomissyn A,B,C i N oraz ponad 30 związków ligninowych. Składniki te działają przede wszystkim tonizująco i oczyszczająco na nasz organizm.

Ta egzotyczna roślina może być z powodzeniem uprawiana również w Polsce. Co więcej – jest ceniona ze względu na walory estetyczne i oczywiście zdrowotne. Samodzielnie wyhodowane owoce dostarczają wszystkiego, czego potrzebujesz do walki ze stresem i wzmacniają zdrowie. O tym jeszcze za moment opowiem.

Jak działa cytryniec chiński na stres?

Cytyryniec chiński skutecznie pomaga w redukcji stresu oraz zmęczenia – zarówno tego, które odczuwamy po wytężonej pracy umysłowej, jak i typowo fizycznego. Ponadto, cytryniec poprawia ostrość widzenia w ciemności. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, zaobserwować można również ogólne wzmocnienie organizmu. Warto podkreślić, że cytryniec zawiera również glutation, który jest jedną z najmocniejszych substancji antyutleniających, a więc antyoksydantów, co pozwala zapewnić odpowiednią ochronę wątrobie.

Stosowanie cytryńca chińskiego jako suplementu diety pomoże skutecznie zredukować wszelkiego rodzaju napięcia wewnętrzne organizmu i zapewni większy spokój wewnętrzny nawet w trudne dni w pracy, czy też życiu prywatnym. Podkreślić warto, że ten suplement diety jest w pełni naturalny, dlatego też, stosować go można bez obaw o jakiekolwiek negatywne konsekwencje dla zdrowia. Cytryniec chiński nabyć można w formie kapsułek – zalecane dawkowanie to jedna kapsułka 1-3 razy dziennie (w zależności od potrzeb organizmu).

Sama nie miałam okazji sprawdzić jego skuteczności. Ale zaintrygowała mnie ta nazwa, a że przy okazji okazało się, że cytryniec łagodzi skutki stresu (co może mieć związek z łatwiejszym zasypianiem przy okazji), uznałam że warto się tymi informacjami podzielić.

Cytryniec chiński – opinie oraz cena

Z tego co udało mi się zorientować cytryniec jest i u nas bardzo ceniony. Opinie potwierdzają jego bardzo korzystne działanie. Osoby, które zdecydowały się go uprawiać we własnym ogrodzie również w większości są zachwycone. Uprawa jest łatwa (wytyczne znajdziesz bez problemów w internecie), a zbiory obfite. Zebrane owoce idealnie nadają się na przetwory. Można z nich robić nalewki i konfitury. W smaku są bardzo smaczne.

Jeśli chodzi o cenę to nie do końca wiem, jakich informacji wam udzielić. Bo zależy ona od tego, czy zdecydujesz się na samodzielną uprawę – wtedy musisz sprawdzić ceny sadzonek (nie do końca wiem gdzie ich szukać), czy zdecydujesz się na gotowe suplementy z cytryńca.

Ceny suplementów z cytryńca wahają się od 25 zł do 50 zł i więcej za opakowanie. Możesz też kupić suszone owoce tej rośliny – cena to ok. 139 zł za pół kilograma owoców.

Co piszą na forum na ten temat?

Szczerze? Dużo i z reguły pozytywnie. Jak już wspomniałam cytryniec to ciekawa i coraz popularniejsza roślina. Po lekturze wypowiedzi na forum sama zastanawiam się nad zasadzeniem jej we własnym ogrodzie, ale czy tak zrobię? Jeszcze zobaczę.

A może Wy macie jakieś doświadczenia? Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

sixty four − = 63