Benosen ułatwia zasypianie?

Problemy ze snem boleśnie odbijają się zarówno na naszym zdrowiu, jak i na samopoczuciu. Naturalnym suplementem diety, który ułatwia zasypianie i działa uspakajająco w sytuacjach stresu oraz zmęczenia psychicznego jest Benosen – preparat dostępny w aptekach bez recepty. Chociaż sama nie miała okazji doświadczyć jego działania, postanowiłam poznać bliżej skład tego leku. Czy faktycznie pomaga uporać się z bezsennością?

 

Co zawiera Benosen?

W skład tabletek Benosen wchodzą dwa składniki aktywne: L-teanina oraz wyciąg roślinny z chmielu (Humulus lupulus). Jak widzimy, mają one naturalny charakter – suplement nie zawiera żadnych farmaceutyków sztucznie generowanych w laboratorium. Te substancje roślinne mają kojące działanie na układ nerwowy – zapewniają wyciszenie organizmu, rozładowanie napięcia oraz uspokojenie nerwów, a w konsekwencji, spokojny sen.

Jak działa?

Suplement nie tylko ułatwia zasypianie, ale także podnosi jakość snu – sprawiając, że staje się on ciągły i głębszy – to zaś wpływa na lepszą regenerację organizmu. Benosen stosować mogą także osoby, które odczuwają pogorszenie nastroju, czy też duże napięcie związane ze stresem – przyjęcie kapsułki powinno pomóc się uspokoić i powrócić do równowagi.

Podkreślić warto, że Benosen jest suplementem diety w pełni naturalnym i opartym na takiej kompozycji składników, która jednocześnie skutecznie działa, rozwiązując problemy ze snem i nie uzależnia w żaden sposób. Dlatego też, tabletki stosować można bez obawy o to, że nasze zapotrzebowanie na nie wzrośnie.

Można go przyjmować nawet przez długi czas, jednakże lekarze zalecają, by przy utrzymujących się powyżej dwóch tygodni problemów z zasypianiem skonsultować się ze specjalistą. By lek zadziałał, wystarczy zażyć jedną, lub przy większych problemach dwie kapsułki i popić je wodą na około trzydzieści minut przed snem. Lek działa łagodnie i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Po przebudzeniu się można bez obaw wsiąść do samochodu, czy też skoncentrować się na wytężonej pracy.

Ta krótka, ale rzeczowa analiza wskazuje, że faktycznie suplement ten może dać pozytywne efekty. Wszystko jednak zależy też od czynników indywidualnych. Spróbować nie zaszkodzi, ale czy pomoże?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1 × seven =