Chcesz spać? Używaj Melatolin Plus – bezkonkurencyjne tabletki na bezsenność

Powiem ci tak: w życiu nie ma łatwych rozwiązań. Podobnie jest z suplementami. Tabletki na sen / bezsenność, które stosujesz mogą nie działać, bo są źle skomponowane. Za to pewnie są tanie. Chcesz żeby zadziałały? Wybierz produkt ze średniej półki >>> Melatolin Plus, który pojawił się u nas niedawno, ale już bije na głowę konkurencję. To suplement, który w pełni zasługuje na miano suplementu najnowszej generacji, bo jednocześnie jest niezwykle skuteczny i bezpieczny w stosowaniu.

Rzadko recenzuję produkty, bo nie lubię specjalnie na nie narzekać, a niewiele jest takich, które zasługują na pochwały. Tu oporów nie mam, bo suplement sam wypróbowałem (choć bezsenność bardzo rzadko mi doskwiera) i dałem do wypróbowania mamie, która śpi lekko jak zając i ma problemy z zasypianiem.

W artykule znajdziesz ogólne informacje o produkcie plus wrażenia z jego stosowania, czyli de facto połączone recenzje: moją i mojej mamy.

Problemy z zasypianiem i tabletkami na sen

Problem z zasypianiem rzadko ma jedno podłoże czy jedną przyczynę. Najczęściej bezsenność i kiepskiej jakości sen są efektem kilku nakładających się na siebie czynników. Czynniki te tworzą typowe błędne koło, z którego trudno się wyrwać.

Paradoksalnie jednym z ważnych problemów jest zdenerwowanie bądź stres wynikające z chęci zaśnięcia przy jednoczesnej niemożności zapadnięcia w sen. To już prawdziwy dopust boży, z którym zdarzyło mi się zmagać kilkukrotnie, a moja rodzicielka ma ten stan permanentnie.

Przypomnijmy jednak może, że do podstawowych przyczyn bezsenności (zaburzeń snu) należą przyczyny o podłożu fizjologicznym i psychologicznym. Najczęściej to po prostu rozregulowany rytm dobowy, nadmiar stresu i brak higieny snu, w tym niemożność wyciszenia się przed snem.

Co by nie było przyczyną – warto uzmysłowić sobie, że zdrowy organizm zdrowo śpi, tak więc przede wszystkim należy zadbać o zdrowie, a wszystko inne jest jedynie drobnym dodatkiem lub drobną pomocą do tego podstawowego działania.

Tabletki na sen Melatolin Plus kontra inne specyfiki

Już kilka razy publikowano tu recenzje różnych środków ułatwiających zasypianie. Jedne były lepsze, inne gorsze. Upraszczając: lepszymi środkami są te tabletki, które działają przynajmniej na kilku płaszczyznach, gorszymi te, które skupiają się na zaledwie jednej z przyczyn bezsenności.

Wyjaśnienie? Proszę bardzo. Weźmy na przykład melatoninę lub melisę. Melisa lekko uspokaja i wycisza – działa więc na jedną z przyczyn bezsenności. Melatonina reguluje rytm dobowy, ale jedynie u osób, które mają ten rytm rozregulowany wskutek niedoboru melatoniny właśnie.

I teraz tak: bardzo często trudno wskazać, czy u przyczyn bezsenności leży stres (ukryty i niekoniecznie wyraźnie odczuwalny) i niemożność zrelaksowania się, czy to zaburzony rytm dobowy powoduje bezsenność. Jeśli tego nie wiemy, to wybierając tabletki na sen możemy popełniać błędy. Osobom zestresowanym melatonina nie pomoże (stąd tyle narzekań), osobom z rozregulowanym rytmem dobowym na pewno nie pomoże melisa – na nią też się często narzeka.

Tymczasem obydwa środki działają, ale każdy inaczej i każdy na inną przyczynę / osobę.

Problem staje się jeszcze poważniejszy, gdy obok zaburzonego rytmu dobowego mocno się stresujemy, a organizm nie wytwarza odpowiednich ilości serotoniny i dodatkowo mamy jakieś niedobory żywieniowe. Co robić wtedy?

W takiej właśnie sytuacji >>> Melatolin Plus sprawdzi się moim zdaniem najlepiej, bo zawiera tyle składników, że zwalcza niemal każdą z przyczyn problemów ze snem.

Konkretnie jak działa Melatolin Plus

Konkretnie powoduje, że:

  • jak sama nazwa wskazuje, reguluje poziom melatoniny tzn. uzupełnia ją u osób, które mogą cierpieć na jej niedobory. Musisz wiedzieć, że niedobory melatoniny pojawiają się wraz z wiekiem (u osób starszych, jak moja mama np.) oraz wtedy, gdy hormon nie jest wydzielany prawidłowo w związku z totalnie zaburzonym rytmem dobowym. Ta ostatnia sytuacja dotyczy np. osób które pracują zmianowo, ale też jej efektem jest jet lag,
  • przede wszystkim jednak Melatolin Plus wpływa na wszystkie te procesy fizjologiczne, które zawiadują dobrym samopoczuciem, rytmem dobowym i zdrowym snem. Spodziewać się po nim możesz wyregulowania poziomu strategicznych hormonów i neuroprzekaźników, przez co łatwiej ci będzie panować nad własnym ciałem, poczujesz się lepiej i będziesz znacznie lepiej i zdrowiej spać. Tabletki usuną lub zmniejszą większość dolegliwości odpowiadających za zaburzenia snu,
  • i wreszcie Melatolin Plus kompleksowo wygreguluje (poprawi!) twój nastrój i ogólny stan twojej psychiki.

Opinie użytkowników o Melatolin Plus

Testowałem Melatolin Plus w czasie tegorocznych upałów, stresującego okresu w pracy i w życiu prywatnym. Dzięki temu mogłem dość szybko zaobserwować, czy działa czy nie. Moja opinia będzie opinią osoby cierpiącej na przejściowe problemy ze snem o podłożu bardziej psychicznym niż fizjologicznym (fizycznym).

Moja mama natomiast od lat nie tylko z wielkim trudem zasypia, ale i ma przerywany płytki sen. To skutek wieku, nadmiernej nerwowości i (bądźmy szczerzy) takiego podejścia do życia, które utrudnia dosłownie wszystko, a nie ułatwia nic. W tym przypadku przyczyny są bardziej złożone i trudniejsze do zwalczenia.

Jak sprawdził się Melatolin Plus?

Zacznę od siebie. W moim przypadku działanie pojawiło się natychmiastowo, to efekt działania składkników o właściwościach relaksujących. Napięcie całego dnia schodziło ze mnie bardzo szybko i w pewnym stopniu ułatwiało zasypianie, choć nie do końca.

Większy wpływ daje się zaobserwować w przeciągu kilku dni, kiedy pojawia się powiedzmy ulepszone działanie neuroprzekaźników. Mnie niczego więcej nie było potrzeba, lepszy nastrój, lepszy sen, lepsze znoszenie stresu – wszystko to znacznie poprawiło moje codzienne funkcjonowanie. Tym sposobem Melatolin Plus uznaję za naprawdę dobry środek na zdrowy sen.

Muszę jeszcze dodać, że pomimo dość wrażliwego żołądka Melatolin Plus tolerowałem bardzo dobrze. Już po zapoznaniu się ze składem uznałem go za bezpieczny, a moje doświadczenia jedynie utwierdziły mnie w tym przekonaniu.

Moja mama też tolerowała Melatolin bardzo dobrze, twierdziła, że brała regularnie i nie wiem czy to efekt placebo (przekonanie że każda tabletka zadziała) czy faktyczne działanie, w każdym razie już po pierwszej tabletce spało jej się dużo lepiej i śpi się lepiej w dalszym ciągu. Przypuszczam, że tabletki zadziałały co najmniej tak jak na mnie plus dostarczyły jej trochę melatoniny, która z wiekiem zaczyna spadać, reszta składników zrobiła swoje a przekonanie o dobrym działaniu tabletek uzupełniło całość. Więc jest kobieta bardzo zadowolona teraz.

Podsumowanie – cena, gdzie kupić suplement

Jak napisałem w tytule tabletki uważam za bezkonkurencyjne. Twierdzę tak na podstawie analizy składu, wcześniejszych doświadczeń moich i mamy oraz na podstawie naszych doświadczeń z Melatolin Plus.

Myślę, że możesz w ciemno spróbować przynajmniej jak te tabletki działają, dopóki tego nie zrobisz nie przekonasz się jakie są dobre.

Melatolin Plus można kupić w kilku sklepach, tu masz adresy:

Jeszcze jedno – na ten produkt otrzymasz gwarancję satysfakcji. Jeśli cię nie usatysfakcjonuje jego działanie możesz odzyskać wydane pieniądze. Szczegóły na stronie producenta sprawdź >>> MelatolinPlus.pl.

Jedna myśl na temat “Chcesz spać? Używaj Melatolin Plus – bezkonkurencyjne tabletki na bezsenność

  • 8 grudnia 2018 o 19:38
    Permalink

    delikatnie podsunęłam go mamie, ona bierze melatoninę, ale ta melatonina (sama) na nią nie działa, nie chce iść do lekarza a ma problemy ze snem już od paru miesięcy, po kilku dniach zaczęła rzadziej budzić się w nocy, a po kilku tygodniach w końcu przesypia noce, chociaż trochę długo trwa zanim zaśnie, ale ma swoje 7-8 godzin snu więc jest dobrze, tak więc to chyba dobry środek na sen

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

fifty two − = forty nine