Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Chrapaniu i Sposobach na Nie

Jak szacują specjaliści problem chrapania i bezdechu sennego może dotyczyć nawet co drugiego mężczyzny i co trzeciej kobiety. Odsetek osób chrapiących jest więc naprawdę spory. Osoby te nie tylko są zagrożone bezsennością (niewyspaniem), ale uprzykrzają też życie otoczeniu.

Chrapanie można jednak z powodzeniem wyeliminować. Co możesz w tym celu zrobić? I czy w ogóle warto się nim przejmować?

Leczenie chrapania – dlaczego jest ważne?

Chrapanie jest tak naprawdę jednym z dwóch współistniejących zjawisk. Samo chrapanie to po prostu dźwięki wydawane przez osobę, której drogi oddechowe zostały lekko przyblokowane wskutek rozluźnienia mięśni charakterystycznego dla stanu snu. Oddychając w tym stanie powietrze wprowadza w drgania podniebienie, języczek i boczne ściany gardła (wszystkie jego

„miękkie” składowe), wskutek czego z ust dobywa się charakterystyczny dźwięk.

Zjawisko to samo w sobie szkodliwe nie jest, ale niestety bardzo często towarzyszy mu inny objaw – jest nim bezdech śródsenny.

Bezdech jest groźny, bo charakteryzuje się tym, że po zablokowaniu górnych dróg oddechowych przez moment zatrzymane zostaje oddychanie. Takie chwile trwają od kilku do kilkunastu sekund. W tym czasie organizm usiłuje zaczerpnąć powietrza, wykonuje w tym celu ruchy klatką piersiową i brzuchem. W końcu stwierdza, że nie jest w stanie tego zrobić i w związku z zagrożeniem życia dochodzi do wybudzenia. Takich wybudzeń osoba śpiąca z reguły nie pamięta, a w ciągu kilku godzin snu może ich być kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. W takich warunkach nie ma mowy o zdrowym śnie i o pełnej regeneracji organizmu w czasie snu. Bezdech bezwarunkowo należy więc leczyć.

Chrapanie to dość dziwna dolegliwość. Teoretycznie nie dotyczy osoby chrapiącej, tylko współpartnera. Ty przecież nie słyszysz podczas snu tej dziwnej melodii, ale już osoba, która przez to zasnąć nie może ma spory problem. Z drugiej strony jednak to właśnie osoba chrapiąca ma większe powody do zmartwień, gdyż to, że ktoś jest „głośny” podczas snu, oznaczać może problemy ze zdrowiem.

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, że chrapanie to dość powszechny problem występujący na całym świecie. Szacuje się, że około 20% dorosłych ludzi ma problemy z chrapaniem. Oczywiście nie każdy chrapie zawsze wtedy, gdy śpi, niemniej jednak nie zmienia to faktu, że zdarza się im ta przypadłość. Kolejna sprawa, że częstotliwość chrapania rośnie wraz z wiekiem. W przypadku osób starszych, po pięćdziesiątce, znacznie zwiększa się odsetek takich chrapiących.

Samo chrapanie szczególnym efektem akustycznym. Powstaje w momencie, kiedy podczas snu oddychasz przez usta. Powietrze przechodzi przez gardło i sam dźwięk chrapania powstaje w wyniku drgania tkanek miękkich znajdujących się w krtani i wspominanym gardle. Co ciekawe ktoś, kto chrapie w nocy, często budzi się z bólem głowy, zmęczeniem i osłabieniem. Wynika to z tego, że w czasie chrapania oddech staje się płytszy i szybszy (odwrotnie niż w przypadku normalnego przebiegu snu). Nieleczony, czy też przedłużający się problem chrapania może nawet doprowadzić do problemów z krążeniem, osłabienia libido i ogólnego osłabienia organizmu.

Chrapanie – przyczyny

Przyczyny chrapania mogą być naprawdę bardzo różne. Chrapać możesz dlatego, że masz katar, problemy z migdałkami i im podobne, a więc przyczyna może mieć charakter przejściowy. Może też wynikać z wrodzonej skrzywionej przegrody nosowej. Może też być tak, że masz problem z tym, że podczas snu wiotczeją Ci mięśnie żuchwy i przez to dochodzi do otwierania ust i oddychania właśnie przez nie. Generalnie wszystkie przyczyny można zamknąć w grupie pod nazwą : problemy z oddychaniem przez nos.

Chrapanie – leki domowe, spraye, zabiegi

Chrapanie można ograniczyć, choć nie całkowicie wyeliminować, śpiąc na boku, ale nie wszystkim to pomaga. Pogwizdywanie w kierunku osoby chrapiącej – tym bardziej. Lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalne plastry do nosa, aparaty wewnątrzustne czy spraye. Te ostatnie są chyba najwygodniejsze w użytkowaniu, a najlepsze z nich charakteryzują się bardzo dużą skutecznością.

Jeśli i to nic nie daje konieczne jest skorzystanie z pomocy lekarza i ewentualne skorygowanie nieprawidłowości przyczyniających się do chrapania lub zabiegowe usztywnienie podniebienia miękkiego (elektrokoagulacja, laser, koblacja etc.).

Pamiętaj, że chrapanie można leczyć, a choć samo w sobie nie jest ono poważnym zagrożeniem towarzyszący mu bezdech zdecydowanie lepiej (zdrowiej) wyeliminować.

Najlepsze środki na chrapanie:

1. Snoran Plus

Nowość na chrapanie od producenta najpoularniejszych suplementów. Bogaty skład oparty na ziołach, które niejako przejmują kontrolę nad podniebieniem i zapobiegają chrapaniu sprawia, że możemy go polecić z czystym sumieniem.

Snoran Plus ma gwarancję satysfakcji, możesz go bez problemu kupić online, a regularne stosowanie sprawi, że wszystkie twoje noce będą przespane, podobnie jak noce osób, z którymi mieszkasz.

Cena to ok. 150 zł za miesięczny zapas tabletek, ale aktualnie produkt sprzedawany jest w promocyjnej cenie.

>>> PRZEJDŹ NA STRONĘ DYSTRYBUTORA


2. Snore Block

SONY DSC

Snore Block to łatwy w użyciu, bezpieczny i niezawodny suplement umożliwiający zredukowanie, a nawet całkowitą eliminację chrapania. Jego skuteczność sięga ponad 90,00%. Działa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Nie powoduje problemów z koncentracją, usuwa suchość gardła, eliminuje senność w ciągu dnia. Dzięki SnoreZip w końcu porządnie się wyśpisz – udrożni Twoje drogi oddechowe w czasie snu, wyeliminuje chrapanie i bezdech.

SnoreBlock to spray naturalny, przygotowany z dużą dbałością o bezpieczeństwo i jakość, jest łatwo dostępny w Polsce.

Cena to jakieś 150 zł za miesięczny zapas tabletek.

SPRAWDŹ DOSTEPNOSC GREEN


2. Snoreeze Spray

snoreeze

Snoreeze przynosi ulgę w 60% przypadków. Jest nieco mniej skuteczny od SnoreBlock i mniej wydajny – trzeba użyć go odpowiednio więcej, by wyeliminować (załagodzić) zjawiska powodujące chrapanie i bezdech śródsenny. Produkt jest jednak w pełni naturalny i praktycznie pozbawiony skutków ubocznych, może być stosowany regularnie. Dość dobry ale niestety nie dorównuje następnemu.

Cena to jakieś 45 zł za spray do gardła.

SPRAWDŹ DOSTEPNOSC GREEN


3. SnoreZip

snorezip-1SnoreZip to kolejny spray oparty na naturalnych składnikach eliminujących przyczyny chrapania i bezdechu sennego. Doskonale udrażnia gardło, jest łatwy w stosowaniu, składa się z samych naturalnych składników i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Niestety nie jest dostępny w Polsce, ale można go kupić w zagranicznych sklepach internetowych.

Produkt charakteryzuje się wysoką skutecznością (ok. 90%), został dokładnie przetestowany, jest bezpieczny i wysoko oceniany przez użytkowników.

Cena horrendalna bo kosztuje ok. 400 zł (na dzień dzisiejszy), a jeszcze rok temu można go było kupić za 150 zł.

SPRAWDŹ DOSTEPNOSC GREEN

CDN…

Jedna myśl na temat “Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Chrapaniu i Sposobach na Nie

  • 19 września 2018 o 12:08
    Permalink

    Kiedyś używałem takiego środka który kupowałam w aptece niestety nie pamiętam nazwy i trochę mi pomagał przez jakiś czas przestałem chrapać potem chrapanie znowu wróciło i znowu musiałem coś zrobić i tym razem niestety apteczny preparat nie zadziałał za to SnoreBlock sprawdził się bardzo dobrze zasłużenie znalazł się w tym rankingu moim zdaniem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

six + = twelve